Prosimy głosujcie na nasz projekt ZMIANA.

Mamy to!!! Nasz projekt Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom „Zmiana” z programu Tesco decydujesz-pomagamy zdobył grant w wysokości 5000 zl !!!!Dziękujemy sklepom Tesco, pracownikom, klientom za oddane głosy, znajomym, sympatykom….Działamy !!!! 😊👍👍👍👍

13521160_1751726268418932_91428324_n (3)     TESCO 0021
13510830_1751676941757198_2710110185571903291_n

tesco1
Program „Decydujesz, pomagamy”: żorskaorganizacja walczy o 5 tysięcy złotych

Do 7 czerwca mieszkańcy Żor, Jastrzębia-Zdroju i Pawłowic oraz klienci sklepów Tesco będą decydować, jaka inicjatywa prospołeczna powinna otrzymać dofinansowanie w programie „Decydujesz, pomagamy”. W Żorach, Jastrzębiu-Zdroju i Pawłowicach walka toczy się między 3 autorami najlepszych projektów z tego regionu i tylko jeden z nich otrzyma grant na realizację swojego pomysłu.

Od 11 maja do 7 czerwca potrwa głosowanie na najlepsze projekty nadesłane do programu „Decydujesz, pomagamy”. Spośród 1075 zgłoszeń z całej Polski Jurorzy wyłonili 420 finalistów, którzy powalczą o 146 grantów. Ponadto Komisja Grantowa przyzna specjalne nagrody jurorskie. W programie biorą udział organizacje pozarządowe, stowarzyszenia bądź indywidualne grupy, które do 10 kwietnia za pomocą internetowego formularza przedstawiły swój pomysł, jak chcą wspierać lokalne społeczności i zmienić najbliższe otoczenie. Lista finalistów dostępna jest na stronie internetowej programu.

Uczestnicy programu z całej Polski walczą o nagrody o łącznej sumie 800 000 złotych. O tym, kto otrzyma dofinansowanie na zrealizowanie swoich wymarzonych pomysłów, zdecydują mieszkańcy poszczególnych regionów w otwartych głosowaniach w sklepach Tesco.

Na potrzeby programu mapa Polski została podzielona na 146 obszarów. W każdym z nich Komisja Grantowa wybrała 2 lub 3 najlepsze pomysły. Teraz mieszkańcy danego regionu wyłonią zwycięzców wśród autorów projektów, które dotyczą edukacji,promocji zdrowego stylu życia, renowacji przestrzeni miejskich, aktywizacji osób starszych i wielu innych.

W gronie finalistów znalazło się m.in. Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom w Żorach, które zajmuje się organizowaniem i niesieniem pomocy dzieciom i młodzieży z ubogich rodzin, dzieciom chorym, dzieciom specjalnej troski, samotnym matkom i rodzinom wielodzietnym. Organizacja, dzięki grantowi, planuje zorganizować cykliczne warsztaty plastyczne w połączeniu z nauką przedsiębiorczości dla mam i dzieci.

O tym, czy wygra i otrzyma 5 tysięcy złotych zdecydują mieszkańcy Żor, Jastrzębia-Zdroju i Pawłowic podczas głosowania w sklepach Tesco.

Zasady głosowania są bardzo proste. W każdym sklepie Tesco klienci sieci za każde dokonane zakupy otrzymają specjalny żeton, który będą mogli wrzucić do konkursowej urny z trzema przegrodami. W ten sposób oddadzą głos na projekt, który ich zdaniem jest najlepszy i to właśnie on powinien otrzymać dofinansowanie na jego realizację. Zwycięży ten pomysł, który otrzyma najwięcej głosów.

Już w trakcie głosowania na stronie internetowej programu będzie możnaobserwować, jak radzą sobie finaliści w poszczególnych regionach. Finałowe wyniki i lista zwycięzców programu zostanie opublikowana 13 czerwca 2016 roku na stronie: www.tesco.pl/pomagamy.
tesco2